Firmamız 29 Nisan 2009 tarih ve 27214 sayılı Resmi Gazete’de uygulanarak yürürlüğe giren

"Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer alan firmalar için çalışanlara yönelik Çevre Görevlisi Eğitimleri vermektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında düzenlenen protokol gereği yapılan Çevre Görevlisi sınavına yönelik,çevre görevlisi belgesi alınması için Temel Çevre Bilimleri ve Çevre Mevzuatları Eğitimleri vermekteyiz. www.cevregorevlileri.org

Çevre Görevlisi Eğitimi İstanbul'da verilecektir.

DUYURU:
 
ÖNEMLİ BİLGİ NOTU : 21.11.2013 tarih ve 28828 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK Madde 16 hükmüne göre Çevre Görevlisi Belgesi almak isteyen kişilerin, çevre görevlisi sınavına girmek zorundadır. Sınav başvurularında Bakanlıkça yapılan veya yaptırılan temel çevre bilimleri ve çevre mevzuatı eğitimine katılım belgesi sunulması gerekmektedir. Tarafımızdan verilecek olan eğitimin bu eğitimle bir ilgisi olmayıp verilecek olan katılım belgesi Çevre Görevlisi belgesi alınması için kullanılamaz. Daha önceki senelerde de olduğu gibi tarafımızdan verilen eğitimlerin sınav başarısını yükseltmek amaçlı düzenleneceğini belirtmek isteriz.
 
Her türlü öneri, şikayetleriniz ve sorularınız için Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yetkilileriyle görüşülmesi gerekmektedir.
Sınavla ilgili şikayet, sorular ve önerilerinizi lütfen bakanlığa yapınız.
 
Çed İzleme ve Çevre Denetimi Dairesi Başkanlığı 
İbrahim Özdemir
Tel: : 0 312 410 17 06
 
İzin Lisans Dairesi Başkanlığı
Ufuk Türkmen 
Tel: 0 312 410 17 88
 
2014 yılında Çevre görevlisi sınavının değişecek yönetmelikler sonrasında Mayıs ayında  yapılmasını beklemekteyiz. Yeni yönetmelik değişiklikleri sonrasında, sınav tarihi duyurusunun bakanlığın resmi web sayfasında yayınlanması beklenmektedir. 
 
VERDİĞİMİZ EĞİTİMLERDE SINAV GİREN FARKLI GRUPLARIMIZIN SINAV BAŞARI ORANI  % 70 - % 75 -% 78 ORANLARINDA OLMUŞTUR. KATILIMCI YORUMLARIMIZ WEB SAYFAMIZDA REFERANSLAR BÖLÜMÜNDE YER ALMAKTADIR.
 
Çevre görevlisi 2014 sınavı için  hazırlık eğitimi :
 
Program takvimi: 
 
Çevre Görevlisi Eğitimi İstanbul'da verilecektir.
 
 
EĞİTİMLER TEK SEFERDE İSTANBUL'DA YAPILACAKTIR. KATILIMCI SAYISI FAZLA OLDUĞU TAKDİRDE VE SINAV TARİHİNE YETİŞTİRİLİRSE İKİNCİ BİR GRUP AÇILACAKTIR. TÜRKİYE GENELİ İLLERDE DAHA ÖNCEDEN PLANLAMASI YAPILMIŞ OLAN EĞİTİM PLANI YAKIN TARİHTE SINAV YAPILACAĞI İÇİN SÜRE YETERSİZLİĞİNDEN ÖTÜRÜ İPTAL EDİLMİŞTİR. EĞİTİMLERİMİZ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAÇKA SOSYAL TESİSLER KONFERANS SALONUNDA TEK İL MERKEZİNDE YAPILACAKTIR. 
 
Temel Çevre Bilimleri Eğitim Kitabı ( 12 Mayıs 2012 sınavı ve önceki sınavlara göre rezive edilmiş müfredata göre hazırlanmış olup 5 sınavın konu içerikleri ağırlıklı soru dağılımlarına göre hazırlanmıştır)  + Çevre Mevzuatı Eğitimi ( Sınav için mevzuat konuları  daha fazla önem kazanmıştır bu sebeple  ağırlığımızı mevzuata vereceğiz. Eğitim dokümanları son güncel yönetmeliklere göre hazırlanmış olacaktır. )  SINAV BAŞARINIZ İÇİN  ÇEVRE MEVZUAT EĞİTİMİ + TEMEL ÇEVRE BİLİMLERİ KİTABIMIZ EĞİTİMLERDE verilecektir.
 
Yer : İTÜ MAÇKA KAMPÜSÜ SOSYAL TESİSLER
 
SAAT: 09:00-18:00
 
Toplam 4 Gün
 
TARİHLER: 21-22- 23- 24   NİSAN 2014  ( 4 GÜN ) HAFTA İÇİ GRUBU
 
17-18 MAYIS ve  24-25 MAYIS 2014          ( 4 GÜN ) HAFTA SONU GRUBU
 
EĞİTİMLERDE ÇEVRE MEVZUATI EĞİTİMİ İÇİN EĞİTİM ÜCRETİ : 800 TL + KDV  kişi başı fiyattır.
 
ÇEVRE MEVZUATI EĞİTİMİ İLE BERABER TEMEL ÇEVRE BİLİMLERİ KİTABI ÜCRETİ : 900 TL + KDV kişi başıdır.
 
EĞİTİM KATILIMI KONTENJANLA SINIRLIDIR… 
 
KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.
 
EĞİTİM KATILIMI İÇİN YERİNİZİ AYIRTINIZ… Hafta sonu Cumartesi-Pazar günleri ve Hafta içi Grubu olacak şeklinde iki grupta eğitim yapılacaktır. 
 
İŞ HAYATINIZDA BAŞARILAR DİLERİZ.