Firmamız 29 Nisan 2009 tarih ve 27214 sayılı Resmi Gazete’de uygulanarak yürürlüğe giren

"Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer alan firmalar için çalışanlara yönelik Çevre Görevlisi Eğitimleri vermektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında düzenlenen protokol gereği yapılan Çevre Görevlisi sınavına yönelik,çevre görevlisi belgesi alınması için Temel Çevre Bilimleri ve Çevre Mevzuatları Eğitimleri vermekteyiz. www.cevregorevlileri.org

Çevre Görevlisi Eğitimi İstanbul'da verilecektir.

DUYURU:
 
ÖNEMLİ BİLGİ NOTU : 21.11.2013 tarih ve 28828 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK Madde 16 hükmüne göre Çevre Görevlisi Belgesi almak isteyen kişilerin, çevre görevlisi sınavına girmek zorundadır. Sınav başvurularında Bakanlıkça yapılan veya yaptırılan temel çevre bilimleri ve çevre mevzuatı eğitimine katılım belgesi sunulması gerekmektedir. Tarafımızdan verilecek olan eğitimin bu eğitimle bir ilgisi olmayıp verilecek olan katılım belgesi Çevre Görevlisi belgesi alınması için kullanılamaz. Daha önceki senelerde de olduğu gibi tarafımızdan verilen eğitimlerin sınav başarısını yükseltmek amaçlı düzenleneceğini belirtmek isteriz.
 
Her türlü öneri, şikayetleriniz ve sorularınız için Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yetkilileriyle görüşülmesi gerekmektedir.
Sınavla ilgili şikayet, sorular ve önerilerinizi lütfen bakanlığa yapınız.
 
Çed İzleme ve Çevre Denetimi Dairesi Başkanlığı 
İbrahim Özdemir
Tel: : 0 312 410 17 06
 
İzin Lisans Dairesi Başkanlığı
Ufuk Türkmen 
Tel: 0 312 410 17 88
 
2014 yılında Çevre görevlisi sınavının değişecek yönetmelikler sonrasında Mayıs ayında  yapılmasını beklemekteyiz. Yeni yönetmelik değişiklikleri sonrasında, sınav tarihi duyurusunun bakanlığın resmi web sayfasında yayınlanması beklenmektedir. 
 
VERDİĞİMİZ EĞİTİMLERDE SINAV GİREN FARKLI GRUPLARIMIZIN SINAV BAŞARI ORANI  % 70 - % 75 -% 78 ORANLARINDA OLMUŞTUR. KATILIMCI YORUMLARIMIZ WEB SAYFAMIZDA REFERANSLAR BÖLÜMÜNDE YER ALMAKTADIR.
 

2014 yılında Çevre görevlisi  sınavının yeni değişen yönetmelikler ardından  Haziran ayı gibi yapılması beklenmektedir. 06.05.2014 tarihinde  yönetmelik değişikliği yapılmıştır. Sınav tarihi duyurusunun bakanlık tarafından resmi web sayfasında yayınlanması beklenmektedir. 

Çevre görevlisi 2014 sınavı için  performans eğitimi :

Program takvimi: 
 
Çevre Görevlisi Eğitimi İstanbul'da verilmektedir.
 
EĞİTİMLERİMİZ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAÇKA SOSYAL TESİSLER KONFERANS SALONUNDA YAPILMAKTADIR. 
 
Temel Çevre Bilimleri Eğitim Kitabı ( 12 Mayıs 2012 sınavı ve önceki sınavlara göre rezive edilmiş müfredata göre hazırlanmış olup 5 sınavın konu içerikleri ağırlıklı soru dağılımlarına göre hazırlanmıştır, her konu sonunda örnek sorular  test usulüne göre hazırlanmış kitabımızın geliştirilmiş hali verilecektir)  + Çevre Mevzuatı Eğitimi ( Sınav için mevzuat konuları  daha fazla önem kazanmıştır bu sebeple  ağırlığımızı mevzuata vermekteyiz. Eğitim dokümanları son güncel yönetmeliklere göre hazırlanmış ve her yönetmelikten sonra sizlere o konuyla ilgili örnek sorular test yöntemine göre hazırlanmış olup eğitimlerde uygulanacaktır. )  SINAV BAŞARINIZ İÇİN  ÇEVRE MEVZUAT EĞİTİMİ + TEMEL ÇEVRE BİLİMLERİ KİTABIMIZ EĞİTİMLERDE verilecektir.
 
Yer : İTÜ MAÇKA KAMPÜSÜ SOSYAL TESİSLER
 
Eğitimin süresi : 09:00-18:00  ; Toplam 4 Gün
 
TARİHLER: 21-22- 23- 24   NİSAN 2014  ( 4 GÜN ) TAŞKIŞLA SALONU HAFTA İÇİ GRUBU eğitim tamamlandı.
 
HAZİRAN AYI EĞİTİM PROGRAMI:
 
9-10-11-12 HAZİRAN 2014               ( 4 GÜN ) TAŞKIŞLA  SALONU, HAFTA İÇİ GRUBU
 
21-22-28-29 HAZİRAN 2014             ( 4 GÜN ) TAŞKIŞLA  SALONU, HAFTA SONU GRUBU
 
EĞİTİMLERDE ÇEVRE MEVZUATI EĞİTİMİ İÇİN EĞİTİM ÜCRETİ : 800 TL + KDV  kişi başı fiyattır.
 
ÇEVRE MEVZUATI EĞİTİMİ İLE BERABER TEMEL ÇEVRE BİLİMLERİ KİTABI ÜCRETİ : 900 TL + KDV kişi başıdır.
 
EĞİTİM KATILIMI KONTENJANLA SINIRLIDIR… 
 
KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.
 
EĞİTİM KATILIMI İÇİN YERİNİZİ AYIRTINIZ…